Fiat Egea hatchback satışa sunuldu, işte fiyatı

Bursa’da üretilen sedanın ardından Egea ailesinin ikinci ferdi hatchback versiyonu da satışa sunuldu.

Avrupa’da Tipo adıyla satılan sedan için bazı ülkeler sıra beklemeye başlarken hatchback sınıfında ilk kez ve standart sunduğu özellikleriyle rakiplerini kıskandırıyor.

Tofaş’ın 1.5milyar dolarlık yatırımla üretmeye başladığı Egea Projesi planlandığı gibi gelişerek ilerliyor.Üretimine ilk başlanan sedan versiyonun ardından projenin ikinci adımı olan hatchback versiyonu da yollara çıktı.

Sedan modelinden beklentilerin çok üzerinde bir geri dönüş aldıklarını anlatan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Performans bizi çok sevindirdi ve heyecanlandırdı. 5 ayda Avrupa ve Türkiyede 38 bin adet satış gerçekleştirdik. Bunun 22 bini Avrupada, 16 bini Türkiyede dolayısıyla bu bizimbeklediğimiz performansın çok çok üzerine çıktı.

Avrupada belli ülkelerde sedanmodelini almak için birkaç aylık sıralar oluştu. Şimdi hatchbackmodelimizle bu başarıyı çok daha ileriye taşıyacağız” açıklaması yaptı.

STANDART RADAR SİSTEMİ

“Tofaş’ın geliştirip üretiği bu yenimodelimiz, halihazırda bu sınıfta Türkiye’de üretilen tekmodel” diyen Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Egea hatchbackin sınıfında ilk kez ve tek standart sunduğu ‘ileri sürücü destek sistemleri’ aracın ön tamponuna yerleştirilmiş bir radar sistemiyle çalışıyor.

Radar, önde seyreden araç ile aradakimesafe ve hız farkını sürekli olarak takip ediyor. AdaptifHız Sabitleme”, “Çarpışma RiskiUyarı” ve “Otomatik Acil DurumFreni sayesinde olası çarpışmalar önleniyor. Avrupalı tüketicilerin tercihlerinde ilk sırada yer alan hatchback Egea, sedan kardeşinin ihracattaki başarısını katlayıp çok daha ileri seviyelere taşımayı planlıyor.

53 BiN 900 TL’DEN BAŞLIYOR

Ülkemiz pazarında 53 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Egea HB, 5 yıl/100 bin kilometre garantili satılıyor. Aracın en üst donanım ve motor seçeneğindeyse fiyatı 77 bin 900 TL’ye yükseliyor. Otomobil ilk etapta manuel şanzımanlı olarak 1.4 litre 95 beygir ve 1.4 litre T-Jet 120 beygir benzinliyle, 1.3 litre 95 beygir ve 1.6 litre 120 beygir Multijet dizelmotor seçenekleriyle sunuluyor.

Otomobilin çift kavramalı dizel otomatik versiyonu sonbaharda bayilerde olacak.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir