Böcek İlaçlamaları Hangi Aşamalarda Yapılır?

Böcek ilaçlama aşamaları keşifle başlar keşifle biter. Çünkü sorunu ve sonucu görmek için incelemeler yapılması gerekir.

Yaşam alanlarımıza göz diken bu zararlı yaratıklardan kurtulmak için böcek uzmanları, böcek ilaçlama aşamaları ile planlı bir çalışma sistemi izler. Bu aşamanın ilki, keşiftir. Ortamda hangi zararlılar var, bu zararlılardan nasıl kurtulmak gerekir incelenir. Mekan sahibinin uygun gördüğü zaman diliminde ilaçlamaya geçilir. Belirli bir zaman geçtikten sonra, böceklerin ilaçlanmasının sonuçları incelenir.

Detaylı böcek ilaçlama yapılmışsa ilk seferde sorunun büyük bir kısmı yok olur. Ama birkaç gün sonra gene aynı şikayetler görünürse, bu sefer ikinci bir doz ilaçlama yapılması gerekir. Bu ilaçlama sonrası kesin olarak zararlılardan kurtulmak mümkündür.

Böcek İlaçlama Sonrası Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Böcek ilaçlama sonrası temizlik ilaçlama şekline göre değişir. Sıvı ve jel ilaçlama yapılmışsa sıvı temizlik, katı ve havadan ilaçlama yapılmışsa kuru temizlik önceliklidir. Böylece iyi bir ön temizlik sonrası normal bir temizlik sürecine girilebilir.

Haşereler her zaman temiz olan evlere girmez diye bir şey yoktur. Çünkü bu istilacılar sürekli olarak besin arar ve bunlar da yaşam alanlarıdır. Zaman zaman ilaçlama yapılarak koruyucu etkinin de yapılması son derece önemlidir.Böcek ilaçlama fiyatları da son derece önemlidir.

 

Gıda Sektörü Firmalarına Geceden Yapılır

 

Haşereler için bir cennet olan restoran ve kafelerde çok sayıda haşerat vardır. Bu yüzden düzenli olarak ilaçlama yapılması bir zorunluluktur. Son derece önemli olan bu sürecin en iyi şekilde izlenmesi için akşamdan uygulama yapılması ve sabah erkenden mekanın dip köşe temizliğinin yapılması gerekir.

 

İlaçlama yapılırken gıda ürünleri ortada bırakılmaz, çöpler mekandan çıkarılmalıdır. Bu şekilde gıdalara da ilaç geçtiği için çok zararlıdır. İnsan için ölümcül bile olabilir. Bununla birlikte işletmelerin denetimleri için önemli olan bu uygulamalar, fırınlarda, yiyecek içecek satılan tüm yerlerde uygulanır. Yani temel besin güvenliği ve hijyen için son derece önemli olan bu uygulamalar canlıların kaliteli yaşamaları için ciddi bir öneme sahiptir. Haşere ilaçlama yapılırken güvenilir ve resmi olan firmalar tercih edilmeli, sorun olduğunda ulaşabileceğiniz kişilerle çalışmalısınız.Bu sebeple www.bocekilaclamaistanbul.net sitesine başvurabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir