Audi Q8 geliyor

Audi, Temmuz 2015’te tanıtmak istediği yeni nesil Q7′ den sonra Audi Q8’i de üretmek istediklerini açıkladı. BMW X6, Range Rover Sport ve yeni çıkacak olan Mercedes-Benz GLE Coupe gibi üst sınıftaki modellere rakip olması beklenen Audi Q8, lüksiyetin yanında sportif bir sürüş deneyimini de sunacak.

Q7’DEN DAHA SPORTİF DURUŞU OLACAK..

Audi Teknik Şefi Ulrich Hackenberg: ” Audi Q8 gelecek. Prologue Concept modelinin tasarımından etkilenmiş yepyeni bir araba olacak. Q7’den daha duygusal, daha lüks ve daha sportif olacak. Q7 yedi kişilik bir arabayken Q8 daha çok, bir coupeye benzeyecek.” dedi.

 

Q7’DEN DAHA FARKLI GÖRÜNÜŞ SUNACAK

Yakın zamanda tanıtımı yapılması beklenen yeni Q7, Audi’nin mevcut tasarım anlayışıyla ürettiği son modellerden birisi olacak. Yeni tasarım şefi Marc Lichte’nin geç gelişi ile tasarıma pek fazla bir etkisi olmasa da Q8, hem içten hem de dıştan bakıldığında Q7’den daha farklı görünecek.

ÜRETİMİN 3 YIL İÇİNDE BAŞLAMASI BEKLENİYOR

Hackenberg, Q8’in resmi olarak onaylandığını, şu anda geliştirme programının yürütüldüğünü ve üretiminin en geç üç yıl içerisinde yapılacağını basına duyurdu. Yeni Audi Q8 tüm dünyada satışa sunulacaksa da Çin, Orta Doğu, Amerika Birleşik Devletleri gibi büyük pazarların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalı ve hedefinin merkezinde bu pazarlar olmalı.

Audi Q8’in minimum 5 m uzunluğunda ve genişte bir araç olması bekleniyor. Ayrıca aracın tamamen elektrikli yada bir plug-in hibrit olması da muhtemel bir şekilde beklenmekte.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir