Ahşap Sandalye Modelleri Hayatımızın Her Yerinde

Sandalyenin kelime anlamı; “arkalığı bulunan ve kolluksuz” dur. Ahşap sandalyeler de kelime anlamını tam olarak karşılayan, evimizin, mutfağımızın ve balkonumuzun olmazsa olmazı olan mobilya türüdür. Peki ya ahşap sandalye seçmenin püf noktaları nelerdir?

Ahşap Sandalyenin Püf Noktaları

Sandalye alırken önceliğiniz konforunuz ve sandalyenin dayanıklılığıdır. Metal sandalyelerde dayanıklılık fazla önem arz etmezken ahşap sandalyelerde bu durum değişir. Çünkü odun, zorlamalarla ve basınçla kırılabilen bir yapıdır. Ahşap sandalyenin dayanıklılığı yalnızca bakarak anlaşılmaz. Tabii, bunu oturarak da anlayamazsınız. Önemli olan sandalyenin bağlantı noktaları ve ayaklarını test etmektir. Testten geçtikten sonra ise ahşap sandalye modelleri tamamen seçiminize sunulur.

Ahşap sandalyeleri kullanım alanlarına göre birkaç sınıfta inceleyebiliriz. Gelin, bu sınıfları inceleyelim:

Mutfak İçin Kullanılan Ahşap Sandalyeler

Mutfak, annelerimizin en çok zaman geçirdiği ev alanıdır. Bu yüzden mutfakta dekorasyon ve konfor çok önemlidir.

Mutfak için kullanılabilecek ahşap sandalye modelinin kolsuz ve deri kaplamalı şeklinde olması oldukça kullanışlı olabilir. Eskiden klasik ve yalnızca açık kahverengi şeklinde gördüğümüz sandalye modellerinin tekdüzeliği artık hayatımızdan çıktığına göre canlı renkleri mutfağımıza alabiliriz. Bu mutfağımıza oldukça değişik bir hava katacaktır.

Balkon İçin Kullanılan Ahşap Sandalyeler

Balkonlar, özellikle yaz zamanları kahvaltımızı yaptığımız, keyifli akşam yemeklerimizi yediğimiz ve günün herhangi bir saatinde bir arkadaşımızla kahvemizi içtiğimiz oldukça kullanışlı mekânlardır.

Balkonlar için seçilebilecek ahşap sandalye modelleri ise genellikle katlanabilen ahşap sandalyelerdir. Hem yer kaplama bakımından, hem de balkonun doğallığıyla sağlayacağı uyum açısından açık kahve tonlarında bir katlanır ahşap sandalyenin balkonunuza çok yakışacağını düşünüyorum.

Salon Yemek Masası İçin Kullanılan Ahşap Sandalyeler

Evimizin salonunda genellikle misafirlerimizi ağırlayıp onlarla güzel vakit geçiririz. Bu ortam da zevkten zevke değişebildiği gibi doğal olması misafirlerimizin de hoşuna gidebilecek bir detaydır. Bu doğallığı da ahşap yemek masası ve sandalyeleriyle yakayabiliriz.

Örneğin, kahve tonlarında bir salona sahipsiniz. Bu salona uygun pek çok modern  sandalye modelleri  buradan bulabilirsiniz. Koyu renk klasik bir ahşap sandalye ve bunu tamamlayan, sandalyenin direklerine bağlanabilen minderler eminim salonunuzda çok şık duracak. Tabii, yemek masanızın bu şıklığını tamamlayacak tabak koleksiyonunuzu da unutmayın!

 

Kaynak: Sandalyedeposu.com/ahsap-sandalye/

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir